22 listopada 2015

Akademia Leonarda da Vinci "Złoty Wiek"

Ciekawa jestem, czy jedna z naszych koleżanek, Popowiczanka z Krzyków, podzieli się z nami wiedzą, którą zdobyła na Akademii Leonarda da Vinci "Złoty Wiek", zobacz filmy na końcu wpisu i czytaj tutaj: Akademia. Akademia jest  prowadzona przez Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem, przy współpracy z innymi instytucjami, kliknij tutaj: TuRazem. Na filmach widać, co się działo na zajęciach! Oj, działo, się działo!

Program Akademii adresowany do mieszkańców Wrocławia 60+ był inspirowany twórczością Leonarda da Vinci. W ramach Akademii w okresie od maja do grudnia 2015 uczestnicy skorzystali nieodpłatnie z innowacyjnych  zajęć w trzech blokach tematycznych: CIAŁO, ZDROWIE i UMYSŁ.

Fantastyczny pomysł, któremu przyświecało wieloznaczne  motto Leonarda da Vinci: "Albowiem wielka miłość rodzi się z wielkiej wiedzy o ukochanym przedmiocie." Oto lista warsztatów, w których brali udział uczestnicy, kliknij: Warsztaty. Bardzo ciekawa i bogata oferta! Aby uzyskać dyplom ukończenia Akademii, uczestnicy musieli brać udział w 100 godzinach zajęć. Akademia jeszcze trwa i chyba znowu będzie w przyszłym roku. Oby!

Projekt ten był realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Osób Starszych 2014 - 2020. Informacje o zajęciach na Akademii ukazywały się na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora. Kto z Was brał w nim udział? Chętnie posłuchałabym Waszych relacji.

Tutaj jest  Akademia na Facebooku: Akademia - Facebook, a poniżej kilka filmów z zajęć na Akademii Leonarda da Vinci "Złoty Wiek":

Rysunek lewą i prawą ręką


Warsztaty filmowe


Kuchnia molekularna


Gra miejska seniorów


Seniorki z Akademii na Festiwalu FUN FIT


Spotkanie z globtroterką Małgorzatą Maniecką - Chiny


Pokazy Finałowe Senior Dance Project


2 komentarze:

 1. Witam serdecznie...
  Jestem uczestniczką Akademii da Vinci.
  Pięknie nas reklamujesz Krysiu, dziękuje bardzo. Faktem jest, że wiele zajęć było niezwykle oryginalnych jak np.Storyteling w blogosferze, Kuchnia molekularna czyli gotowanie alternatywne, SPA dla mózgu, i inne, a Nowe Technologie z liczbą 40 godzin to było niemal mistrzostwo świata w zakresie informatyki. Oby się udało im wygrać taki albo podobny projekt jak obecny "Złoty Wiek" w nowym roku, wówczas polecam wszystkim ze szczerego serca - bardzo, bardzo warto. Przedsmakiem niech będą nasze opisy tychże wydarzeń na akademickim blogu: seniorityiwy.wordpress.com Jest co poczytać-polecam. Niektóre koleżanki z Sektora wystąpiły w TVP Kraków i jest to nagranie na blogu także. Pozdrawiam serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Do wpisu dodałam film z finałowych pokazów "Senior Dance Projekt".

  Popowiczanka

  OdpowiedzUsuń