16 lipca 2016

CeTA i Nowe Horyzonty

My to mamy szczęście. My tzn. wrocławianie. Czy znacie jakieś inne miasto, gdzie byłoby takie kino jak nasze "Nowe Horyzonty"? To nie jest zwykłe kino. To jest kulturalna instytucja m.in. propagująca kino artystyczne, zajmująca się filmową edukacją dzieci i dorosłych, no i biorąca udział w ESK 2016, kliknijcie tutaj: Nowe Horyzonty. Drugim naszym szczęściem jest CeTA, o której pisałam już dawno temu, kliknijcie tutaj: Majka i CeTA.

I w CeTA i w Nowych Horyzontach czekają nas bardzo ciekawe filmowe wydarzenia w najbliższych dniach. We wtorek, 19 lipca o godz. 17, w CeTA, ul. Wystawowa 1, będzie bezpłatny pokaz filmu Andrzeja Wajdy "Panny z Wilka" oraz spotkanie z Allanem i Wiesławą Starskimi, kliknijcie tutaj: Panny z Wilka w CeTA. Scenografię do filmu stworzył Allan Starski, a autorką kostiumów jest Wiesława Starska. Przed pokazem goście opowiedzą o swojej pracy przy filmie i współpracy z Andrzejem Wajdą.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa projektów scenografii i kostiumów ze zbiorów Starskich. Allan Starski jest laureatem wielu nagród m.in. Oscara za „Listę Schindlera” Stevena Spielberga oraz Cezara za „Pianistę” Romana Polańskiego. Wstęp jest bezpłatny, wystarczy tylko wcześniej odebrać wejściówkę na portierni CeTA. Więcej o CeTA możecie przeczytać tutaj, kliknijcie: CeTA.

Kiedyś na blogu pisałam o festiwalu filmów amerykańskich, kliknijcie tutaj: American Film Festival w Nowych Horyzontach. Wpis nie wzbudził wtedy specjalnego zainteresowania. Mimo to, spróbuję Was zainteresować innym festiwalem filmowym, kliknijcie tutaj: Międzynarodowy Festiwal Filmowy, 21-31 lipca 2016.

Liczba filmów, które będzie można obejrzeć w dniach 21-31 lipca 2016 w Nowych Horyzontach oraz imprez towarzyszących jest oszałamiająca. We współpracy z ESK 2016 odbędą się też filmowe wydarzenia mające za bohatera nasz Wrocław.

Do Wrocławia przyjedzie dziewięciu wybitnych twórców: Agnieszka Holland, Nanni Moretti, Carlos Saura, Claire Denis, Cristian Mungiu, Petr Zelenka, Ulrike Ottinger, Jessica Hausner, Andriej Konczałowski. Goście poprowadzą mistrzowskie lekcje kina.

Wieczorne (darmowe) seanse w Rynku będą się rozpoczynały o godzinie 22. Niektóre imprezy towarzyszące festiwalowi będą w Narodowym Forum Muzyki oraz w Klubie Festiwalowym w Arsenale Miejskim. Imprezy w klubie rozpoczynają się też o godzinie 22, kliknijcie tutaj: Klub Festiwalowy w Arsenale. Dlatego mam wątpliwości, czy ten festiwal jest dla nas seniorów. Może tak, może nie. Jeśli nie, to chyba warto, żebyśmy chociaż o nim coś wiedzieli. Tutaj jest informacja o biletach, kliknijcie: Bilety.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza