24 lipca 2016

Rozśpiewane Katowice i znajomi z Gdańska

Mamy się czym chwalić - my mieszkańcy stolicy kultury europejskiej. Jesteśmy gościnni, więc "kultura" chętnie przyjeżdża do nas z innych miast. Była już z Lublina, Szczecina, Poznania i z Łodzi. Teraz przyjedzie z Gdańska, a na końcu z Katowic:
A takie filmiki promują te dwie wizyty:
   Katowice wybrały Arsenał Miejski na czas swego pobytu, a Gdańsk kamienicę w Rynku. Który wybór lepszy? Jak dotąd Lublin świetnie czuł się na ulicy Szajnochy, a Poznań szalał na Nadodrzu. Nie mam pojęcia, jak czuł się Szczecin w kontenerze. Jeśli chodzi o Łódź, to jestem pewna, że browar się jej spodobał.

   Gdańsk rozgości się w  kamienicy Rynek 25 (dawna "Moda Polska"). Kliknijcie tutaj, żeby zobaczyć jak kamienica zmieniała się na przestrzeni lat: Rynek 25

   Miejski Arsenał przy ulicy Cieszyńskiego (w pobliżu ul. Mikołaja) jest mało mi znany, kliknijcie tutaj: Arsenał Miejski. Jest on jedną z części Muzeum Miejskiego, w którego  głównej siedzibie można teraz obejrzeć Marca Chagalla, kliknijcie tutaj: Muzeum Miejskie - Pałac Królewski.

   Wrocław jest pierwszą stolicą kultury, która promuje też polskie miasta, które do tej roli kandydowały. W maju tak o tej innowacji pisano na platformie miasta Gdańska, kliknijcie: Gdańsk o ESK 2016. Tutaj możecie posłuchać jednej ze współautorek projektu "Koalicja miast dla kultury", kliknijcie: Koalicja miast - projekt.

   A teraz prawdziwa sensacja! Szok totalny! Aby się dowiedzieć, jakimi środkami komunikacji "kultura" docierała z tych miast do Wrocławia na spotkanie 20 czerwca, kliknijcie tutaj: Inwazja miast - środki transportu.
   Nie wybierajcie się teraz nad morze, bo morze będzie u nas we Wrocławiu. Odłóżcie gitary i trąbki, bo instrumenty przywiozą Katowice. A co my Popowiczanie do tego dołożymy? Czy macie jakiś pomysł?

   Powyżej na zdjęciu są Katowice nocą, obok Sopot w dzień (zdjęcie mola w Sopocie zrobił w maju "bojurek").

   Na zakończenie przypomnienie, co już było na blogu o wizytach miast kultury:

   0 komentarze:

   Prześlij komentarz