09 lipca 2016

Łódź - miasto tkaczy czy filmowców?

Czy po przeczytaniu takiego wstępu:

"Złe miasto – to określenie, które przywarło do Łodzi już na samym początku XX wieku. Łódź trudno pokochać. Jest inna, wymaga wysiłku poznania",

ktokolwiek może mieć ochotę na spotkanie z Łodzią "oko w oko" na terenie Browaru Mieszczańskiego na Hubach? Co prawda, dalej można przeczytać to:

"Aby dostrzec jej piękno, trzeba pozbyć się stereotypowego myślenia, wniknąć w nią i doświadczyć."

Ale czy to może rozwiać nasze wątpliwości? Na szczęście to jest tylko wstęp, którym przeczytałam tutaj, kliknijcie: ESK 2016 - wizyta Łodzi. Jeśli klikniecie jeszcze raz tutaj i dokładnie przeczytacie: Program wizyty Łodzi we Wrocławiu - szczegóły, to przekonacie się, że czekają Was same przyjemności ze strony Łodzi w ramach akcji (kliknijcie): Koalicja miast dla kultury. A to wszystko będzie od 14 lipca (czwartek) do 17 lipca (niedziela).

Nici, nici, nici - to się kojarzy każdemu z Łodzią. Nic więc dziwnego, że dominują one w tej filmowej zapowiedzi, kliknijcie: Łódź tkana. Czy słusznie? Może powinna dominować taśma filmowa? To jest drugie oblicze Łodzi. Łódzka Szkoła Filmowa pisze dowcipnie sama o sobie, że jest "najlepsza w każdym ujęciu", kliknijcie tutaj: Łódzka Szkoła Filmowa.

Z różnych stron docierają do mnie interesujące wiadomości o tym, jak Łódź pozytywnie zmienia swoje oblicze. Poza tym nie znam Browaru Mieszczańskiego przy ulicy Hubskiej. Dlatego planuję pójść na to spotkanie z Łodzią. Jednak tym razem nie napiszę Wam kiedy. Podpowiem tylko, że raczej nie pójdę na te warsztaty:
Więcej o programie wizyty Łodzi u nas możecie poczytać też tutaj, kliknijcie: Program. Ciekawa jestem, kto wymyślił, żeby Łódź prezentowała się w browarze. Dla browaru to jest korzystne, ale czy też dla Łodzi? O Browarze Mieszczańskim możecie przeczytać tutaj, kliknijcie: Browar Mieszczański.

Teraz Was zaskoczę! Nie dam linków do stron internetowych browarów łódzkich. Na jednej z tych stron przeczytałam, że w latach 80-tych w Polsce było 78 państwowych zakładów produkujących piwo. Mam dla Was zadanie: sprawdźcie, na stronie którego browaru w Łodzi to zdanie napisano.

Pamiętajcie, że na wszystkie wydarzenia w Browarze Mieszczańskim, z wyjątkiem pokazów spektakli Derby. Białoczerwoni i Re-animacja, wstęp jest wolny. Bezpłatne wejściówki na spektakle są do odebrania od 4 lipca w Barze Barbara, ul. Świdnicka 8c, Wrocław.

Tutaj są podane aktualności związane z wizytami, kliknijcie: Wizyty miast kultury - aktualności, a tutaj możecie jeszcze raz zobaczyć jak nas witał Poznań, kliknijcie: W poszukiwaniu trenerów życia codziennego.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza