16 maja 2017

Pokusy Popowiczanki


Popowiczanka czasami przebiera, wybiera i zdecydować się nie może. Niestety nie może być w kilku miejscach jednocześnie. Dlatego nie wie, czy skorzysta z bardzo atrakcyjnych propozycji dla wrocławian, podanych na końcu wpisu.

Czasami kusi ją, żeby gdzieś pójść tylko po to, żeby zobaczyć, kto z propozycji korzysta - jacy wrocławianie biorą w nich udział. Gdy ostatnio była z Alą pod czterema kopułami, kliknijcie tutaj: Pod kopułami, to była trochę zaskoczona przedziałem wiekowym zwiedzających - nie zabrakło wśród nich tatusiów z pociechami.

W sobotę Popowiczanka wybrała się jeszcze raz do muzeum pod czterema kopułami. Tym razem skupiła się na wystawie czasowej "Nature morte" (kliknijcie: Nature morte). Dzięki jednej z bardzo sympatycznych pracownic muzeum pilnujących eksponaty Popowiczanka wiedziała, na co powinna zwracać uwagę i co niezwykłego w tych eksponatach jest. Dlatego zwiedzanie muzeum miało dodatkowy walor. Dodatkową atrakcją były "swojskie" eksponaty, jak te dwa (zwróćcie uwagę na niebieskie wałeczki na prawym zdjęciu):


Niestety rankiem 13 maja zwiedzających muzeum było niewielu, więc nie mogą oni być materiałem do badań socjologicznych.

Ciekawy "zestaw wrocławian" przejechał się kiedyś poznańskim tramwajem teatralnym, kliknijcie tutaj: Poznańska fantazja na ESK 2016. Obserwacje uczestników są dodatkową atrakcją udziału w imprezach organizowanych dla nas wrocławian. Może jakiś socjolog przeprowadziłby badania, kto i dlaczego korzysta z kulturalnych propozycji dla wrocławian. Ponadto, warto pamiętać, że nasz udział jest formą podziękowania dla organizatorów i zachętą do dalszych ich działań.

Oto, co dla Was tym razem wybrałam:

  • kliknijcie: Noc muzeów 2017, od 20 maja (sobota), godz. 10, do 21 maja, godz. 4. Propozycje przygotowało 80 różnych instytucji, w tym będzie wiele nowych pomysłów. Będą kursowały specjalne tramwaje i autobusy, kliknijcie tutaj: Komunikacja.
  • kliknijcie: Ad Spectatores - Teatr w Browarze Mieszczańskim. Teatr istnieje od roku 1997, kliknijcie: Historia Teatru.  Niektóre spektakle odbywają się poza sceną główną w browarze, kliknijcie tutaj: Sceny. Ad Spectatores prezentowało swoje spektakle w Moskwie, Berlinie i Bratysławie. Gościło także na swoich scenach artystów z Moskwy, Berlina, Freiburga, Nowego Jorku i Deyton. Jest to chyba największy prywatny teatr we Wrocławiu.
  • kliknijcie: Grafologia dla początkujących  - warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza, 3 czerwca 2017 (sobota), godz. 10-15. Koszty i zapisy: Opłata za udział w warsztatach: 50 zł. Opłaty można dokonać w kasie Muzeum Pana Tadeusza albo internetowo (po uprzednim zgłoszeniu mailowym przesłanym na adres wydarzenia@ossolineum.pl). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji tutaj (kliknijcie): Strona organizatora oraz tutaj: Warsztaty - Facebook. Uczestnicy poznają zagadnienia związane z dziedziczeniem charakteru pisma, a także nauczą się, jak interpretować pismo własne i osób z otoczenia. Warsztaty poprowadzi grafolog i biegła sądowa Magdalena Deuar. 
Na zdjęciu powyżej jest Muzeum Pana Tadeusza w Rynku. Już o tym muzeum na blogu pisałam, kliknijcie tutaj: Kochany Adaś w deszczu zapłakany.

0 komentarze:

Prześlij komentarz