21 maja 2017

Sobota pełna wrażeń


Tym razem bohaterkami wpisu są trzy koleżanki: Basia (była Popowiczanka), Hala (Popowiczanka) i Irenka z Pomysłu na Życie (kliknijcie tutaj: Babie Lato), a powodem jest Noc Muzeów, do udziału w której zachęcałam Was tutaj (kliknijcie): Pokusy Popowiczanki. Ten wpis został zainspirowany przez Halę, która zrobiła załączone zdjęcia.

Uważni czytelnicy naszego bloga rozpoznają chyba krzesełka, na których siedzą Basia, Hala i Irenka. Tak, one były w Muzeum Sztuki Współczesnej pod Czterema Kopułami w sobotę 21 maja, kliknijcie tutaj: Pod kopułami. Muzeum zaczęły zwiedzać o godzinie 16-tej w ramach "Nocy Muzeów", która wyciągnęła z domów tłumy wrocławian. Trudno mi przesądzić kto lepiej prezentuje się na zdjęciach - koleżanki czy obrazy (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć):


Moim zdaniem, i nasze koleżanki i obrazy są przepiękne. W obu tych "obiektach" można się zakochać.

Z każdą sekundą liczba zwiedzających rosła tak szybko, że po wyjściu spod czterech kopuł trzy koleżanki nie zdecydowały się na stanie w kolejce na wystawę lwowską w Hali Stulecia, kliknijcie tutaj: Atrakcje w Hali Stulecia. Wybrały się do Ossolineum, bo podobno z dostaniem się na SkyTower lub do Muzeum Pana Tadeusza było jeszcze gorzej. Jak wygląda Wrocław ze SkyTower mogliście już zobaczyć, kliknijcie: Wrocław czy Poznań. O Muzeum Pana Tadeusza pisałam kilkakrotnie, kliknijcie tutaj: Pokusy Popowiczanki. Zdaniem Hali, na jego zwiedzenie potrzebny jest cały dzień.

W Ossolineum trzy koleżanki trafiły na wykład i dowiedziały się o nowych atrakcjach. Nic dziwnego, przecież Ossolineum obchodzi w tym roku dwa jubileusze, kliknijcie tutaj: Czas na Lubomirskich. Program Nocy Muzeów w Ossolineum były bardzo ciekawy, kliknijcie tutaj: Noc muzeów. Przy okazji Hala dowiedziała się, że 8 czerwca 2017 będzie w Ossolineum wykład profesora Jana Miodka w ramach cyklu "Moje spotkania z Ossolineum".


Cykl "Moje spotkania z Ossolineum" odbywa się w ramach jubileuszu 200-lecie istnienia  Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Są to spotkania ze znanymi ludźmi wrocławskiej nauki i kultury, którzy dzielą się opowieściami na temat swoich kontaktów z biblioteką, zbiorami i wydawnictwami Ossolineum. Spotkania były już z  Bogusławem Bednarkiem, Marią Woś, Marią Pidłypczak -Majerowicz, Markiem Krajewskim, Elżbietą  Sitek, Waldemarem Krzystkiem i Bogdanem Zdrojewskim, kliknijcie: Cykl "Moje spotkania z Ossolineum"

Po tak pracowitej sobocie trzy koleżanki, które spotkały się po dłuższej przerwie i chciały ze sobą pobyć jak najdłużej, zasłużyły na relaks. Miały szczęście - zdążyły na drugą część koncertu w Oratorium Marianum, który odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim przy okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, kliknijcie tutaj: Dni Otwarte 18-21 maja 2017. Wstęp był wolny. JM Rektor Uniwersytetu chętnie organizuje koncerty, kliknijcie tutaj: 40 lat UTW przy Uniwersytecie Wrocławskim.

 
Program Dni Otwartych był we Wrocławiu bardzo bogaty, kliknijcie tutaj: Dni Otwarte Funduszy Europejskich Wrocław oraz tutaj: Odkryj na nowo Uniwersytet Wrocławski. Kto z Was z tych atrakcji skorzystał?

Ja tym razem byłam poza Wrocławiem na wycieczce z Jadzią i Irkiem. Z zadowoleniem stwierdziłam, że Noc Muzeów dotarła też do jedynego w Polsce muzeum filumenistycznego, kliknijcie: Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej. W muzeum prezentuje się m.in. historię niecenia ognia, kliknijcie tutaj: Muzeum.

1 komentarz:

  1. Krysiu,dziękuję za pomoc w przekazaniu naszych wrażeń,informacji wspólnie spędzonych chwil w tak towarzyskim klimacie. W trakcie zwiedzania miło było spotkać inne koleżanki,sąsiadów. Wraciłyśmy późno, ale bezpiecznie do domu.

    OdpowiedzUsuń