22 lipca 2017

Wakacje w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe wie, że teraz są wakacje. Dlatego przygotowało specjalną letnią ofertę. W czasie wtorkowych i sobotnich spacerów po muzeum z wolontariuszami prezentuje się dzieła sztuki z różnych regionów. W lipcu były to Włochy i Hiszpania. W sierpniu będzie Francja i Dolny Śląsk.

Dodatkowo po sobotnich spacerach po muzeum widzowie będą mieli okazję udania się w podróż muzyczną. Gitarzysta Tomasz Radziszewski oraz jego goście zaprezentują utwory muzyczne z danego regionu, prezentowanego na obrazach. Wstęp wolny, kliknijcie: Wakacje w muzeum.

Lipcowe spotkania mamy już za sobą, ale w sierpniu w ramach tych wakacyjnych spotkań możemy  poznać w muzeum Francję pełną szyku i Dolny Śląsk:

  • 1 sierpnia, godz. 11.00 oraz 5 sierpnia, godz. 16.00 - Szykowna Francja - spacer z wolontariuszami,
  • 5 sierpnia, godz. 17.00 - Muzyczna podróż do Francji - Duet gitarowy Urszula Skowrońska i Tomasz Radziszewski,
  • 19 sierpnia, godz. 16.00 oraz 22 sierpnia, g. 11.00 - Fascynujący Dolny Śląsk - spacer z wolontariuszami,
  • 19 sierpnia, godz. 17.00 - Muzyczna podróż po Dolnym Śląsku - Duet gitarowy Tomasz Radziszewski i Karol Woźniak.
23 lipca jest "Spotkanie z mistrzem" o godz. 11, kliknijcie: Stanisław Wyspiański, wstęp wolny.  

Na ścianach budynku muzeum są afisze promujące wystawy czasowe. Mnie zainteresowała wystawa o instrumentach matematycznych. Zawsze byłam przekonana, że matematycy są muzykalni, ale nie jestem pewna, czy instrumenty prezentowane na wystawie rzeczywiście grają. Wystawa będzie czynna do 13 sierpnia, kliknijcie: Wystawy czasowe.

Może zdążycie też na wyjątkową wystawę złotnictwa sakralnego. Bezcenne zabytki złotnictwa sakralnego wypożyczono z katedry pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Skarbiec tej świątyni pozostaje w dalszym ciągu jednym z najbogatszych zasobów dawnego złotnictwa sakralnego w naszej części Europy. Wystawa jest czynna do 24 września 2017.

A jak już to wszystko obejrzycie, to będziecie mogli odpocząć na kamiennych fotelach w parku obok muzeum (zobaczcie pierwsze zdjęcie) i podziwiać przepiękną zieleń na ścianach budynku muzeum (zobaczcie zdjęcie drugie). Zdjęcia te zrobiłam specjalnie do tego wpisu 20 lipca 2017.

2 komentarze:

  1. Na wakacjach w Muzeum Narodowym to ja jeszcze nie byłem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem też blog jest bardzo ciekawy pod każdym względem. Bardzo mi się podoba ten blog.

    OdpowiedzUsuń