26 listopada 2016

Książki, książki, książki

"Schody, schody, schody" z pewnej piosenki zainspirowały mnie do tytułu wpisu: "Książki, książki, książki", bo targi książki przed nami właśnie są. Piosenka o schodach jest na końcu wpisu. Niestety nie znam piosenki o książkach. Może Wy ją znacie?

Ale co to jest książka? Przecież teraz królują audiobooki i e-booki. Czy to też są książki w potocznym rozumieniu?

Na wykładzie Marty Zawiło-Piłat usłyszałam się, że elektroniczne wersje książek wypierają książki papierowe. Wykład ten był niedawno w Sektorze 3, kliknijcie tutaj: Wirtualny świat dla seniorów. Czy to oznacza zmierzch książki papierowej? Mam nadzieję, że nie, bo gdzie autorzy książek składaliby swoje autografy. Przecież stanie w kolejce po taki autograf to fajna rzecz, kliknijcie tutaj: Gaumardżos - życzę ci zwycięstwa.

A teraz do rzeczy. Oto, co Was czeka na Wrocławskich Targach Dobrej Książki w Hali Stulecia w dniach 1-4 grudnia 2016 (czwartek-niedziela):

Przyjadą m.in. Magdalena Budzińska, Janusz Głowacki, Ilona Wiśniewska, Tomasz Piątek, Nikodem Pałasz, Adam Wajrak. Swoje książki zaprezentują także wrocławscy autorzy – Marek Krajewski, Jan Miodek, Mariusz Urbanek.

Będą:
  • podróżnicy - Marek Kamiński, Aleksander Doba, 
  • dziennikarze reporterzy - Paweł Smoleński, Tomasz Zimoch, Angelika Kuźniak, 
  • fotografowie – Tadeusz Rolke, Konrad Piskała, 
  • znawcy kulinariów i autorzy książek kucharskich – Robert Makłowicz, Alicja Rokicka. 
  • aktorzy i reżyserzy – Ewa Błaszczyk, Wojciech Malajkat i Lech Majewski.
A teraz posłuchajcie i zobaczcie, kto śpiewał "Schody, schody, schody", kliknijcie: Schody, schody, schody (YouTube), a potem przeczytajcie, co w Hali Stulecia dzieje się, kliknijcie: Hala Stulecia - wydarzenia.

1 komentarz:

  1. Książka musi być. Nie wiem jak można książek nie czytać. U mnie na biurku zawsze jest jakaś gotowa do czytania. Audiobooki czy czytniki elektroniczne to nie dla mnie. Ja tam wolę dotyk i zapach papieru.

    OdpowiedzUsuń