24 stycznia 2017

Smaki współpracy - Wrocław miastem dialogu

Czy pamiętacie ten wpis (kliknijcie): Grupy dialogu społecznego? Napisałam go w związku ze Spotkaniem Organizacji Pozarządowych i Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, które było 9 września 2016 na terenie Sektora 3 i PPM Zajezdnia przy ulicy Legnickiej 65. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Smaki współpracy".

Na stronach Fundacji Aktywny Senior pojawiło się ostatnio pismo, opracowane przez przedstawicieli kilkunastu organizacji pozarządowych działających we Wrocławiu, kliknijcie: Wrocław Miastem Dialogu - Smaki Współpracy.  Jest ono też tutaj (kliknijcie): DFOP - Smaki współpracy. Początek tego pisma brzmi tak:

"Szanowni Państwo,
Szanowne Organizacje Pozarządowe działające we Wrocławiu,

Chcielibyśmy zaprosić Was do tworzenia wrocławskich smaków współpracy, jedynych w swoim rodzaju. Podsumowując 2016 rok, pozostajemy z niezwykle ważnym dla nas pytaniem: Jak współpracować razem skuteczniej niż dotychczas? My organizacje pozarządowe między sobą i my organizacje pozarządowe z Urzędem Miejskim Wrocławia? (...)"

W tym tekście - tak jak na spotkaniu we wrześniu 2016 - pojawiają się "Smaki współpracy". Już wtedy byłam ciekawa, kto ten zwrot wymyślił. Może Wy wiecie? Ja podejrzewałam, że to jest pomysł Stowarzyszenia Tratwa (kliknijcie tutaj: Tratwa), bo na zorganizowanych w PPM Zajezdnia mistrzostwach w grillowaniu, kliknijcie tutaj: Mistrzostwa w grillowaniu, komisja nazywała się tak: "Przekupna komisja smakoszy", a w maju 2016 prezes Tratwy osobiście serwował smakołyki, kliknijcie tutaj: Siedem dziewcząt z Albatrosa.

Po tych wspomnieniach wróćmy do tematu, czyli do pisma "Smaki współpracy". Ma ono 9 stron, na których opisuje się plany roboczej grupy wrocławskich organizacji pozarządowych i Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, w ramach projektu "Wrocław Miastem Dialogu". Nie będę streszczać tego pisma, bo lepiej, żebyście sami go przeczytali. Ograniczę się jedynie do zwrócenia Waszej uwagi na następujące plany tych organizacji pozarządowych:

  • I Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych,
  • wybory do Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego,
  • utworzenie Wrocławskiej Federacji Organizacji Pozarządowych,
  • rozwój Grup Dialogu Społecznego,
  • animacja imprez w celu integracji środowiska: spływy, grille, rajdy, zabawy na śniegu,...
Członkowie grupy roboczej, reprezentujący wspomniane wyżej organizacje pozarządowe, podzieli między sobą poszczególne zadania i cele, a nad całością czuwa Agata Bulicz z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, kliknijcie tutaj: Zespół DFOP.

Mnie pozostaje tylko jedno: zachęcenie Was do kliknięcia jeszcze raz tutaj Wrocław Miastem Dialogu - Smaki Współpracy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz