29 maja 2016

Siedem dziewcząt z Albatrosa

Siedem dziewcząt z Albatrosa - Tyś jedyna!  Czy pamiętacie ten przebój Janusza Laskowskiego? Jeśli nie, to zobaczcie poniżej film z YouTube.

Ale co to ma wspólnego z dzisiejszym pieleniem i sadzeniem kwiatków? Otóż ma, bo właśnie siedem wolontariuszek spotkało się dzisiaj obok budynku "Tratwy", żeby reanimować ogródek. Ogródek ten założyła dwa lata temu Marija - wolontariuszka z Portugalii.

Tymi wolontariuszkami były Popowiczanki: Gertruda, Halinka, Irenka, Jasia, Krysia i Krystyna oraz ich koleżanka Ania. Dziewczyny na medal! Kliknijcie na zdjęcia, żeby jej lepiej zobaczyć


 

Ogródek wypiękniał po trzech godzinach intensywnej pracy w upale siedmiu wyżej wymienionych wolontariuszek oraz kilku innych wolontariuszek z "Tratwy". Pomagał im anonimowy baca, miłośnik psów.

Kwiatki z ogródków i kwiaciarni tchnęły nową duszę w ten zakątek relaksu przy "Tratwie" (zobaczcie zdjęcia).


Po pracy czekała nas niespodzianka - kiełbaski z grilla i chłodnik przygotowany przez samego prezesa "Tratwy" (kliknijcie tutaj: PPM Zajezdnia - Tratwa ). Chłodnik był tak smaczny, że zjadłam dwie porcje.


 Więcej zdjęć jest w Galerii w Menu, kliknijcie tutaj: W ogródku.

Wszystkim koleżankom wolontariuszkom dedykuję piosenkę Janusza Laskowskiego "Siedem dziewcząt z Albatrosa" (kliknijcie na trójkąt):


2 komentarze:

  1. Siedem Wspaniałych!Ogródek wyglada jak nowy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaangażowanie wzrusza,a Wasza solidarność mobilizuje - to wspaniały przykład dla nas wszystkich. Otoczenie TRATWY pięknieje, a za chwilę zacznie intensywnie pachnieć... Dla mnie jednak najpiękniejszym bukietem kwiatów jesteście Wy kochane Koleżanki (foto 6 z 12). Gratuluję Wam pomysłu i konsekwencji. I patrząc z uznaniem podziwiam. Serdeczne pozdrowienia dla Was, a kwiaty niech upiększają okolicę Tratwy i Wrocławia też. Przy okazji powącham (apsik)osobiście - Majka

    OdpowiedzUsuń