20 kwietnia 2017

W co się bawić w sobotę?

W co się bawić w sobotę, gdy za oknem wiosny nie widać?  Propozycji dla nas seniorów jest więcej niż wiosennych liści na drzewach. Możecie w to wierzyć lub nie. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na strony WCS, a tam takie atrakcje na 22 kwietnia 2017 szykują się:

  • Czwarte urodziny Krzywego Komina, kliknijcie: Krzywy Komin napędza Nadodrze, bezpłatne warsztaty, spotkania ...,  w godzinach 14-20.
  • Dzień Wolnej Sztuki w muzeach, kliknijcie: Dzień Wolnej Sztuki. W tegorocznej edycji uczestniczą trzy oddziały Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wstęp bezpłatny.
  • Dzień Czeski w kinie Światowit, kliknijcie: Dzień Czeski w kinie, o godz. 15.00 Ethnos-kultury świata: AHOJ! PĚKNĚ VÍTÁME!
  • EMPIK, spotkanie z Krystyną Mazurówną, kliknijcie: EMPIK w Renomie. O godzinie 14:00 zapraszamy na spotkanie z legendarną polską tancerką - Krystyną Mazurówną, która opowie o kulisach powstawania swojej ostatniej książki - „Ach Ci faceci”.
  • Salon Wydawniczy w Dolnośląskiej Bibliotece, kliknijcie: Salon Wydawniczy Silesiana, m.in. spotkania z autorami. 
Niektóre powyższe imprezy trwają kilka dni. 

Przypominam o Europejskiej Nocy Literatury, która też jest w sobotę 22 kwietnia, kliknijcie: Nocne czytanie wieczorem.

Jeśli jednak wolicie sobotni czas spędzić w plenerze, to proponuję poszukiwania kwiatów magnolii (nie paproci) lub śpiewających wróbelków z kryształu takich, jak ten na zdjęciu powyżej. Kliknijcie na zdjęcie, żeby wróbelka zobaczyć.

1 komentarz: