07 lutego 2016

Poznań czy Wrocław?

Niech Was tytuł wpisu nie zmyli! To nie jest wpis o wycieczkach.

Wyszukiwarki internetowe to wspaniała rzecz. Ostatnio dzięki nim "bawiłam się" słowem SENIOR. W ten sposób dowiedziałam się, że senior.pl to nie to samo co gazetasenior.pl. Słowo kluczowe "senior.pl" pojawiło się już we wpisie, kliknij: Uwaga, senior idzie. Teraz zajmę się słowem "GazetaSenior.pl", a dokładnie mówiąc platformą medialną "GazetaSenior.pl", kliknij tutaj: Portal GazetaSenior.pl.

Nie zdziwiłabym się, gdybyście doszli do wniosku, że - wbrew moim sugestiom zawartym we wpisie "Uwaga, senior idzie" - najważniejszym źródłem informacji dla wrocławskiego seniora jest "Gazeta.Senior.pl". Proponuję Wam taką zabawę. Sprawdzajcie, jak szybko informacja o jakiejś imprezie (wydarzeniu) we Wrocławiu ukaże się na portalu Gazety Senior lub w jej "papierowym" wydaniu. Dystrybucja gazety obejmuje wiele miejsc, kliknij tutaj: Dystrybucja.

A teraz wyjaśnienie, skąd się wziął tytuł tego wpisu. Otóż, Gazeta Senior ma wydania wrocławskie (kliknij tutaj: Wydanie wrocławskie), poznańskie i krajowe (kliknij tutaj: Wydanie krajowe). Jest to super okazja, żeby porównać co pasjonuje i interesuje seniorów we Wrocławiu i w Poznaniu. Gdzie są aktywniejsi? Może uda się nam przekonać gazetę, że to u nas we Wrocławiu. Czy Poznań jest bardziej przyjazny seniorom niż Wrocław? Mam nadzieję, że jesteście przekonani, że to MY jesteśmy górą - jesteśmy przecież teraz stolicą (zajrzyjcie na blogu do wpisów o ESK 2016).

Czy poznajecie zielony Wrocław na załączonym powyżej zdjęciu? Zdjęcie to zrobiła Marysia z dachu Sky Tower. Czy Poznań jest równie zielony? Kto to wie?

Każdy z nas korzysta z przeglądarek internetowych, ale kto wie, jak one działają? Konrad i ja coś na ten temat wiemy. Szybkość dotarcia do poszukiwanej strony zależy bardzo od umiejętnego doboru słów kluczowych. Jest to pewien rodzaj zabawy, w którym tak naprawdę kryje się głęboka matematyka.

Na zakończenie obejrzyjcie film z YouTube, w którym redaktorka naczelna Gazety Senior mówi o poznańskich seniorach. Może kiedyś poznamy jej opinię o wrocławskich seniorach. Ale czy jej wypada powiedzieć, którzy są aktywniejsi? 


0 komentarze:

Prześlij komentarz