07 listopada 2015

Hydropolis - nowa atrakcja Wrocławia

Cieszę się, że oferta turystyczna Wrocławia powiększy się o nowy obiekt. Hydropolis, multimedialne centrum wystawowe, będzie otwarte we Wrocławiu przy ulicy Na Grobli już w grudniu (na Mikołaja?), ale tysiąc osób będzie mogło obejrzeć tę nową wodną atrakcję już w listopadzie! Darmowe wejściówki do wygrania na weekend 13 - 15 listopada, czytaj tutaj: Wejściówki.

Hydropolis mieści się na terenie MPWIK w zabytkowym budynku, gdzie wcześniej był zbiornik czystej wody, wybudowany w roku 1893. Cała inwestycja kosztowała 59 mln zł, z czego 23,5 mln to wartość ekspozycji.  Na czterech tysiącach metrów powierzchni wystawowej będzie można obejrzeć 64 interaktywnych instalacji. Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o wodzie! Tutaj jest strona domowa Hydropolis: HYDROPOLIS.

O tym nowoczesnym centrum wystawowym, pierwszym tego typu w Polsce, jest już głośno w mediach, czytaj tutaj: Hydopolis - platforma Wrocławia. Zobacz poniżej filmy na YouTube (kliknij na strzałki).

Czy Hydropolis będzie konkurencją dla Afrykarium, czytaj tutaj (kliknij): Afrykarium oraz Humanitarium na terenie EIT na Praczach? Zobaczymy już wkrótce! Warto się tam wybrać z naszymi dziećmi i wnukami. Może same się tam wybierzemy?

P.S. 5 grudnia 2015: Hydropolis już otwarte, czytaj tutaj (kliknij): Otwarcie hydropolis.
1 komentarz:

  1. Krysiu
    wielkie dzięki za ciekawy wpis o nowoczesnym centrum wystawowym Hydropolis

    OdpowiedzUsuń