21 listopada 2015

Szlachetna paczka - to już 15 lat!

Grono przyjaciół Szlachetnej Paczki rośnie każdego dnia. Tak już jest od 15 lat, czytaj tutaj: Szlachetna paczka. Kilka lat temu zastanawiałam się, czy zostać wolontariuszką tej akcji.

W 2014 roku wokół projektu Szlachetna Paczka udało się zjednoczyć niemal milion Polaków - wśród nich były osoby, które przygotowywały paczki, pracowały w magazynach i transporcie.

Jest to jeden z projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna, które jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce, czytaj tutaj: Stowarzyszenie Wiosna.

Prezesem Stowarzyszenia Wiosna jest ks. Jacek Stryczek, zobacz tutaj: ks Jacek Stryczek, zobacz też jego blog: Blog ks J. Stryczka.
 
Możesz dołączyć się do grona ludzi, którzy organizują Szlachetną Paczkę, czytaj tutaj: Wolontariusze lub dokonać wpłaty, zobacz tutaj: Wpłacam i pomagam.

Popowiczanie, może wspólnie przygotowalibyśmy paczkę?! Dla chcącego nic trudnego!

Oto pierwsza podpowiedź z komentarza: magazyn jest na ul. Modrej 34A, kliknij tutaj: magazyn, lista rodzin kliknij tutaj: lista rodzin.


4 komentarze:

 1. To może popatrzeć i zasugerować - jest dostępna lista rodzin (https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step1,ids,3.html#position) na Kozanowie/Piczycach (magazyn jest na Modrej 34) - patrz" https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,3,sname,dolnoslaskie,idw,929.html#position"

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za podpowiedź adresu magazynu. Link dodałam do wpisu.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Szlachetna paczka, magazyn ul.Modra 34a,
  lider rejonu: Natalia Tomkowska, telefon 535 777 312.

  Godziny otwarcia magazynu:
  12.12.2015 - sobota 9:00-21:00
  13.12.2015 - niedziela 9:00-17:00

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodatkowe informacje od liderki rejonu magazynu na ul. Modrej 34a (zob. poprzedni komentarz):

  Osoby, które mogą spełnić tylko część oczekiwań rodzin z bazy danych Szlachetnej Paczki, mogą przynieść taką częściową paczkę w sobotę rano (12 grudnia). Przyniesione prezenty zostaną dołączone do zasadniczej paczki.

  Jednak, najlepiej przynieść żywność trwałą, środki czystości, itd, które mogą być rozdzielone dla wielu rodzin.

  Jeśli macie wątpliwości i pytania, to sami dzwońcie do liderki rejonu.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń