17 listopada 2015

"Nasz Konrad" w klubie Firlej

We wtorek, 17 listopada, dwie Popowiczanki wybrały się na ostatnie "Wrocławskie spotkania cyfrowe" w klubie Firlej, ul. Grabiszyńska 56, zobacz tutaj (kliknij): Klub Firlej. Był to projekt realizowany z myślą o uczestnikach 50+.

Celem wtorkowych spotkań było m.in. oswajanie z mediami cyfrowymi i internetem oraz miłe wspólne spędzanie czasu od godziny 16 do 19. Jednym z bohaterów tych spotkań był "nasz Konrad". Oto jaki był program zajęć z Konradem (kliknij): Harmonogram, a tutaj jest Konrad w akcji (kliknij na zdjęcia, żeby je powiększyć):


Program dzisiejszego spotkania był bardzo urozmaicony. Uczestnicy spotkania m.in. odbyli podróż w internecie po zabytkach i muzeach światach. Nauczyli się od specjalisty od antyków, jak nie dać się nabrać, kupując na Allegro. W przerwach była kawa i ciasteczka, a na zakończenie występ kabaretu.


Nie ulega wątpliwości, że "nasz Konrad" był najatrakcyjniejszym "Punktem" programu. Zapytajcie Konrada przy okazji, co to są Aero2, Google Glasses, EyePet, All-in-One, bo my z Marysią po dzisiejszym wystąpieniu Konrada już to wiemy. Nic dziwnego, że Marysia jest taka zadowolona, zob. zdjęcie, a ja resztę wieczoru spędziłam z "Mocno pomocnymi i ich mocami", o których też opowiadał dzisiaj Konrad. Czytajcie tutaj (kliknij): Mocno pomocni i ich moce.


Cyfrowe spotkania polecał Telewizyjny Klub Seniora (zobacz film z 7 listopada - jest w nim "nasz Konrad"), kliknij tutaj: Telewizyjny Klub Seniora.  Pisano o nich w lokalnej prasie, czytaj tutaj (kliknij): Gazeta Wrocławska.

Wrocławskie spotkania cyfrowe na Facebooku, kliknij: Cyfrowe spotkania.  A tutaj jest kilkadziesiąt  zdjęć ze spotkania w dniu 17 listopada (klikaj na zdjęcia, żeby obejrzeć wszystkie): zdjęcia

Wszystkie prezentacje Konrada są tutaj (kliknij): Konrad Postawa, Prezentacje, a dzisiejsza tutaj (kliknij): Konrad Postawa, Czy internet może być darmowy?

Zainteresowanie seniorów spotkaniami było bardzo duże. W każdy wtorek brało w nich udział 50 - 70 osób. Wielki sukces twórców, pomysłodawców i wykonawców! Gratulujemy!

9 komentarzy:

 1. Brawo Konrad, jesteś wspaniały.
  Jak już pisałam bardzo chciałam skorzystać z tych spotkań komputerowych ale już wcześniej zapisałam się na inne warsztaty w Tratwie i zajęcia miałam w tym samym czasie.
  Mam nadzieję że jeszcze będzie okazja do podobnych spotkań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje zajęcia zaczynały się zwykle o 17:15 lub 18.00, a z tego co wiem to te w Tratwie kończyły się o 16.00, więc było dość czasu żeby dojechać na ul. Grabiszyńską. Jak to mówią dla chcącego nic trudnego.

   Na zajęciach nie pojawiły się także osoby nie uczestniczące w kursie Tratwy, a ciągle słyszę, że trzeba zrobić zajęcia, bo chcemy się uczyć, a potem nikt nie przychodzi, albo frekwencja jest mierna.

   Troszkę szkoda :(

   Usuń
  2. Być może impreza za mało rozreklamowana... Nie wiedziałem o niej; a szkoda...Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Był program w TVP Wrocław, artykuł w Gazecie Wrocławskie, jest info na Facebooku, były roznoszone ulotki do Sektora 3 i wielu klubów seniorów.

   Do tego pojawiły się informacje na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora, na stronie miasta Wrocławia, na blogach Babiego Lata, Aktywnego Seniora oraz Popowiczan. Do tego dałem info na swojej stronie oraz na stronie Fundacji Aktywny Senior.

   Trzeba się było naprawdę się postarać, by przegapić taką informacje. Jeśli prasa, telewizja, internet, ulotki i plakaty to za mało to już nie wiem, co trzeba robić żeby dotrzeć do odbiorców.

   Sala pękała w szwach i często słuchacze siedzieli na byle czym, bo brakowało miejsca, więc kto chciał to wiedział. Polecam na przyszłość lepiej się rozglądać, bo można przegapić ciekawe oferty.

   Usuń
  4. To wspaniale że sala pękała w szwach i spotkania cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem. Może to dobrze że inni nie przyszli bo nie mieli by gdzie siedzieć ( tak jak piszesz ). Może lepiej pomyśleć o kontynuacji takiego projektu niż mówić że chcą a nie przychodzą. Przecież frekwencja dopisała.
   Do zobaczenia, Maryla

   Usuń
 2. Konrad masz rację dla chcącego nic trudnego.
  Nie wiem o co chodzi Czesławowi. Ja byłam i jestem zadowolona.
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Kontynuacja projektu jest jak najbardziej planowana. Nie znam jeszcze dokładnych terminów, ale na pewno po nowym roku pojawią się na blogu stosowne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. I o to chodzi. Informacja super. Dzięki i do zobaczenia.
  Maryla

  OdpowiedzUsuń
 5. W treści wpisu dopisałam link do Wrocławskich Spotkań Cyfrowych na Facebooku i link do kilkudziesięciu zdjęć zrobionych przez zawodowego fotografa na spotkaniu w dniu 17 listopada.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń