25 lutego 2016

Przewodnicy z okolicy - warsztaty dla miłośników Popowic


Uwaga. Tutaj możecie przeczytać o historii Popowic, kliknijcie: Popowice - Wikipedia

Czy pamiętacie rok 1997 i powódź? Tak wyglądała wtedy ulica Popowicka i jej okolice. A na jakich ulicach na Popowicach są zrobione pozostałe zdjęcia?

Po co zadaję te pytania? Otóż, chcę sprawdzić, czy nadajecie się na lokalnych przewodników po Popowicach lub czy jesteście miłośnikami Popowic.

Jeśli tak, to Wrocławska Fundacja Filmowa (kliknij tutaj: WrocFF) ma dla Was bardzo ciekawą propozycję, kierowaną szczególnie do popowickich seniorów. Oto jaki komunikat dostałam z Wrocławskiej Fundacji Filmowej (to można też przeczytać na stronach internetowych fundacji i na Facebooku) :

Jesteś miłośnikiem Popowic? Dużo wiesz na temat tej części Wrocławia i chciałbyś swoimi historiami podzielić się z innymi? Weź udział w bezpłatnych warsztatach i zostań lokalnym przewodnikiem.

Na projekt „Przewodnicy z okolicy” zapraszają Wrocławska Fundacja Filmowa oraz Fundacja BZ WBK. Projekt został dofinansowany w ramach drugiej edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Warsztaty odbywać się będą w PPM ZAJEZDNIA - Stowarzyszenie Tratwa przy ul. Legnickiej 65. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń drogą mailową (na adres miastomovie@gmail.com, w tytule maila wpisując „Przewodnicy z okolicy”), telefoniczną (pod numerem 502 824 410) lub w PPM ZAJEZDNIA. Więcej informacji znaleźć można na (kliknij):  strona wydarzenia na Facebooku. Terminy zajęć będą dopasowane do oczekiwań uczestników. Będzie 6 spotkań i warsztatów. Początek w marcu.

Cotygodniowe spotkania wielbicieli tego obszaru miasta, pozwolą dzięki zajęciom ze specjalistą w dziedzinie opowiadania historii, przewodnikiem oraz historykiem sztuki na oszlifowanie posiadanych przez uczestników umiejętności oraz uporządkowanie wiedzy.

Oto skład osób prowadzących warsztaty: Mateusz Kornacki (przewodnik), Agata Gabiś (Instytut Historii Sztuki UWr.), Michał Duda (Muzeum Architektury) oraz Bartek Lis (MWW Muzeum Współczesne Wrocław).

Do rekrutacji zapraszamy wszystkich mieszkańców, szczególnie popowickich seniorów, którzy, choć często lata aktywności zawodowej mają już za sobą, to wciąż pozostają liderami lokalnej społeczności i inicjatorami sąsiedzkiego życia.

Projekt pozwoli na stworzenie alternatywy dla tradycyjnych oprowadzań po mieście, eksplorację mniej znanych miejsc oraz aktywizację mieszkańców i zainicjowanie tworzenia osiedlowych więzi. 

Oto afisz organizatorów warsztatów:1 komentarz:

  1. Wydaje mi się, że to zdjecia ulic Popowickiej, fragment Białowieskiej i Bobrzej
    pozdrawiam
    Jasia

    OdpowiedzUsuń