03 lutego 2016

Jeden procent od seniora

Czy wszyscy pamiętacie o akcji jeden procent? Już jest na to czas. Jest to szczególnie ważne dla nas seniorów, bo ZUS sam wypełnia za emerytów pity.

Na szczęście wśród Popowiczanek mamy "specjalistki od akcji jednego procenta", które co roku jako wolontariuszki w Sektorze 3 pomagały seniorom wypełnić pity w celu przekazania jednego procenta podatku na rzecz wybranej przez nich organizacji pożytku publicznego (OPP). Możecie się ich poradzić jak to zrobić.

GazetaSenior.pl w ostatnim ogólnopolskim wydaniu przypomina o akcji jednego procenta i podaje instrukcję, kliknij tutaj (czytaj na stronie 3): Jeden procent od seniora krok po kroku. Przeczytajcie jakie to jest proste.

Ja co roku ten jeden procent podatku przekazuję na rzecz pewnej fundacji. Każdy z nas powinien jakiejś organizacji ten jeden procent przekazać. Ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka. Organizacji, które zasługują na wsparcie są tysiące.

1 komentarz:

  1. Super Krysia napisała tą ,, przypominajkę,,. Czekamy na informację z ZUS-u a teraz szukamy OPP, najlepiej z naszego otoczenia, którą warto wspomóc. Dobrze jest wiedzieć na co zostaną wydane Nasze pieniądze.

    OdpowiedzUsuń