25 maja 2016

Dziękujmy wspaniałym Mamom

Nasze kochane Mamy, które z nami są, i nasze kochane Mamy, których już przy nas nie ma, bardzo nas kochają i kochały, są i były z nas dumne.

Jak możemy się Im odwdzięczyć, czego Im życzyć, jak wspominać, jak o Nich myśleć? Każdy powinien sobie na te pytania odpowiedzieć sam - nie tylko z okazji Dnia Matki 26 maja.

Pomyślmy dzisiaj o Nich z miłością, z czułością, z wdzięcznością, z radością, że były, są i będą z nami. Życzmy Im sto lat!

W roku 2005 kupiłam książeczkę "Dziękuję wspaniałej Mamie" (tekst Pam Brown, ilustracje Judith O'Dwyer). Jest to zbiór podziękowań dla mamy. Każde z tych podziękowań mogłoby być podziękowaniem skierowanym do naszych Mam, Matulek, Mamuś, Mateniek. Trudno się zdecydować. Ja wybrałam takie fragmenty z tej książeczki:

Dziękuję Ci za to, że dopasowałaś swoje życie do mojego. Dziękuję Ci, że dałaś mi dzieciństwo, na którym buduję całe moje życie.

"Widzisz - powiedziałaś - nie ma dwóch identycznych liści. Ciesz się i dziękuj za wszystko, bo to się nigdy nie powtórzy." I ja o tym pamiętam.

Oto piosenka "List do matki" w wykonaniu Violetty Villas: kliknijcie tutaj: Nagranie radiowe rok 1965 oraz w wykonaniu Małgosi Markiewicz (Szansa na sukces):


1 komentarz:

  1. Dzięki Ci, Krysiu za ten wpis o Mamie! Bez Jej bezwarunkowej Miłości nie byłoby naszego życia... Dzięki Ci, Mamo!

    OdpowiedzUsuń