25 czerwca 2016

Stroboskopowe okulary dla seniorów?

Popowiczanie, w lutym 2016 pisałam na blogu o efekcie stroboskopowym w związku z pewnym spektaklem we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, kliknijcie tutaj: Teatr, matematyka i coś więcej. Bardzo ciekawe zjawisko.

Dzisiaj przeczytałam w "internecie", że od dwóch lat bramkarze szwajcarscy trenują w specjalnych stroboskopowych okularach, imitujących dyskotekę. Te okulary mają być tajną bronią szwajcarskich piłkarzy. Nasi piłkarze grają z nimi dzisiaj. Jest to jeszcze jeden powód, dla którego mecz warto zobaczyć.

Okulary stroboskopowe wymyślił profesor Ishigaki Hisao z Instytutu Technologii prefektury Aichi na wyspie Honsiu. Zwiększają one koncentrację sportowców. Czego ci profesorowie nie wymyślą. Z nudy, czy dla pieniędzy, czy dla sławy? O stroboskopowych okularach jest głośno już od kilku lat, kliknijcie tutaj: kopalniawiedzy.pl.

W poszukiwaniu w internecie jakiś naukowych informacji o okularach stroboskopowych natknęłam się na "gadzetomania.pl" na taki nagłówek: "Stroboskop zamiast Geriavitu? Widząc mniej, lepiej zapamiętujemy". Podobno prowadzone przez Duke University badania wykazały, że sposobem na poprawę pamięci jest wysiłek fizyczny wykonywany w okularach stroboskopowych. Czy w to wierzycie? To by była sensacja szansa dla nas Dojrzałych Wspaniałych.

O efekcie stroboskopowym możecie poczytać tutaj, kliknijcie: Efekt stroboskopowy - wikipedia. O miss trybun i o miejscowości, w której są zakwaterowani nasi piłkarze, pisałam tutaj (kliknijcie): Polscy piłkarze na EURO 2016.

Postscriptum. Hurra, okulary piłkarzom szwajcarskim nie pomogły!

6 komentarzy:

 1. Mam nadzieję,że Polacy wygrają chociaż nie mają takich okularów
  Marysia

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyczuwam dzisiaj moc Lewandowskiego.Bez okularów, ale bardzo skupieni. Dzięki Krysiu za nowości. POLSKA GOLA!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyczuwam dzisiaj moc Lewandowskiego.Bez okularów, ale bardzo skupieni. Dzięki Krysiu za nowości. POLSKA GOLA!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biało-Czerwoni mają mieć MOC każdego dnia w którym grają mecz. Koniecznie i tą największą! Amen.
   Halinko,
   dzięki Bogu że ich pilnujesz, będzie dobrze, jestem spokojna. Buziaki wszystkim fanom piłki - Majka

   Usuń
 4. Przyznam, że nie widziałam jeszcze takich okularów. Jednak czy one rzeczywiście wpływają na koncentrację to ja nie wiem :D

  OdpowiedzUsuń