16 czerwca 2016

Nocny półmaraton kontra Carmen

Popowiczanki, na co się zdecydowałyście - na nocny półmaraton, kliknij tutaj: Półmaraton, czy na nocne spotkanie z Carmen na Stadionie Wrocław, kliknij tutaj: Hiszpańska noc? Zanim podejmiecie decyzję posłuchajcie, jak śpiewa znakomita amerykańska śpiewaczka, która wystąpi w roli Carmen (film jest poniżej).

Obie imprezy są w sobotę, 18 czerwca 2016, późnym wieczorem. Ja się nie wybieram, więc liczę na Wasze komentarze o wrażeniach. Nie jestem tak odważna, żeby w nocy przemierzać Wrocław. Jedna i druga impreza wymaga chyba licznej męskiej obstawy.

9 czerwca była w operze konferencja prasowa, na której można było się dowiedzieć, że przygotowania do super wydarzenia "Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show" na Stadionie Wrocław rozpoczęto w roku 2013! Kliknijcie tutaj: Konferencja prasowa.

Wreszcie dowiedziałam się, że rolę Carmen zaśpiewa znakomita amerykańska śpiewaczka Kate Aldrich. Na brak tej informacji narzekałam tutaj (kliknijcie): Czy to nadal opera?. A teraz posłuchajcie słynnej Habanery w wykonaniu Kate Aldrich, kliknijcie tutaj: Habanera Bizeta, rok 2011 (film).

Oto trasa półmaratonu nocnego, kliknijcie tutaj: TRASA oraz mapa trasy: MAPA. Półmaraton wystartuje 18 czerwca o godzinie 22 na Stadionie Olimpijskim. Będą zmiany w komunikacji miejskiej.

Dodatkową atrakcją nocnego półmaratonu ulicami i mostami Wrocławia będzie występ Chóru Komentujących Wrocławian, który ćwiczy w Capitolu, kliknijcie tutaj: Chór komentujących wrocławian. Bardzo polubiłam ten chór ludzi "pozytywnie nakręconych". Zobaczcie jeszcze raz ten wpis: Cyklochodnik. Chór zaśpiewa o godzinie 21:45 na „czerwonej pufie” na Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich, pomiędzy Mostem Pokoju a Mostem Grunwaldzkim. Uczestnicy półmaratonu będą biegli Mostem Grunwaldzkim.

Tym razem wpis zdobią zdjęcia zrobione przez Marysię. Jest na nich  Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich, no i czerwona kanapa (pufa). Aby dojść tam z Bulwaru Dunikowskiego, można skorzystać z przejścia pod mostem. Co za wygoda!


Bulwar Dunikowskiego mogliście obejrzeć tutaj, kliknijcie: Piknik nad Odrą.

Czy pamiętacie, że kiedyś obiecałam wystartować razem z Marysią w maratonie, kliknijcie tutaj: Maratońskie wyczyny trzech Popowiczanek? Jednak to chodziło o maraton dzienny. 34 PKO Maraton (dzienny) będzie dopiero 11 września 2016 (niedziela). Mam nadzieję, że się zobaczymy na jego trasie. Tutaj są strony internetowe wrocławskich maratonów, kliknijcie: Wrocławskie maratony.

5 komentarzy:

 1. Ja jestem z koleżanką na nocnym spotkaniu z Carmen na Stadionie.
  Oj będzie się działo.

  OdpowiedzUsuń
 2. pko nocny wrocław maraton moim ulubionym, nie puszczam takich imprez

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako dla biegaczki wybór był prosty ;) Półmaraton PKO naturalnie :D Pobiegłam ile mogłam, ale jestem szczesliwa i będę poprawiać swoje rekordy w kolejnych takich biegach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kolejnym półmaratonie będziemy za Ciebie trzymać kciuki.

   Usuń